brama przemysłowa rolowana

Jaka powinna być brama przemysłowa?

Bramy przemysłowe powinny spełniać pewne szczególne wymagania. Po pierwsze, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed włamaniami. Żaden właściciel firmy przemysłowej nie chciały zobaczyć, że jego sprzęty, za które zapłacił sporo pieniędzy, nagle wyparowały. Oczywiście systemy alarmowe ograniczają takie sytuacje, jednakże uszkodzenie bramy byłoby dla nas problemem.

Nowoczesne bramy przemysłowe – parametry

brama przemysłowa rolowanaMusielibyśmy ją naprawiać, co byłoby utrudnieniem, ponieważ w tym momencie transport towarów z magazynu do pojazdu zostałby zablokowany. Dlatego warto po prostu zakupić od razu taką bramę przemysłową, która będzie bardzo trudna do sforsowania. Dobrymi bramami o właściwościach antywłamaniowych są bramy rolowane i dlatego to właśnie one cieszą się dużą popularnością. Zatem parametr zapewniający ochronę antywłamaniową jest pierwszym ważnym, który powinniśmy brać pod uwagę podczas zakupów bramy. Co po drugie? Brama przemysłowa rolowana powinna być prosta w użytkowaniu. Żadna osoba nie chce męczyć się przy otwieraniu i zamykaniu bramy, ponadto nie chce czekać długiego czasu na to, aż zadanie zostanie wykonane. Dlatego nowoczesna brama rolowana musi posiadać wysokiej jakości system automatyki, który sprawi, że otwieranie i zamykanie będzie nie tylko sprawne, ale i naprawdę szybkie.

brama przemysłowa rolowanaW skład takiego systemu wchodzą silniki o takiej mocy, która została idealnie dopasowana pod ciężar bramy. Dzięki temu eksploatacja bramy przemysłowej nie powinna wiązać się z żadnymi problemami, brama będzie bezawaryjna. Oczywiście w przypadku przerwy w dostawie prądu, nie musimy obawiać się, że zostaniemy uwięzieni na hali czy w magazynie. Producent zadbał o to, aby takie sytuacje nie miały miejsca. To dlatego nowoczesne bramy posiadają mechanizm, który pozwala na ręczne otwieranie w sytuacji braku prądu. Nowoczesna automatyka stosowana w takich bramach daje też możliwość podłączenia dodatkowych urządzeń – na przykład mikrowyłączników zamka, zabezpieczeń optycznych czy fotokomórek. Dzięki temu możemy też zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo. Co jeszcze ważne? Oczywiście estetyczny wygląd takiej bramy.

Nie chcemy przecież, aby mimo najlepszych parametrów technicznych prezentowała się ona po prostu szpetnie. Na szczęście producenci oferują szeroki wybór bram przemysłowych – wykonanych z różnych materiałów i posiadających różne wykończenie pod względem wzorów oraz kolorów. Dzięki temu możemy odpowiednio dopasować wygląd bramy do elewacji danego budynku – w ten sposób stworzymy spójną całość, która będzie prezentowała się po prostu dobrze.