naprawa boisk poliuretanowych

Naprawa boisk trawiastych i poliuretanowych

Wyróżniamy dwa rodzaje boisk – boiska trawiaste oraz poliuretanowe. Oba rozwiązania mają swoje wady oraz zalety. Weźmy najpierw na tapet boiska trawiaste. Te prezentują się znakomicie, gdy są nowe, natomiast z czasem wraz z intensywną eksploatacją źdźbła przestają sterczeć, tylko zaczynają przylegać do ziemi.

Naprawa boisk w sposób profesjonalny

naprawa boisk poliuretanowychTo wiąże się z tym, że murawa zaczyna mieć słabszą odporność na ścieranie, a więc niedługo będziemy musieli ją wymienić. Lepiej jest więc przeprowadzać konserwację boiska trawiastego raz do roku, jeszcze zanim uległo ono poważnemu uszkodzeniu. A co jeśli chodzi o nawierzchnie poliuretanowe? Te są o wiele trwalsze i bardziej wytrzymałe, jedynym problemem są tu zazwyczaj zanieczyszczenia, na przykład piasek, kurz czy śmieci, które przylegają do takiej nawierzchni i sprawiają, że przestaje być w pełni bezpieczna w użytkowaniu. Aby tego uniknąć, należy takie boiska poliuretanowe regularnie czyścić w celu pozbycia się zanieczyszczeń. Dobrze sprawdza się woda pod ciśnieniem, ale poważniejsze zabrudzenia – na przykład ze smaru czy oleju – mogą być usunięte jedynie za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Warto wiedzieć, że nawierzchnia poliuretanowa także może ulec zniszczeniu, a wówczas konieczna jest profesjonalna naprawa boisk poliuretanowych.

naprawa boisk poliuretanowychW ten sposób pęknięcie fragmentu nawierzchni nie ulegnie pogłębieniu i nie będziemy musieli oddawać całej nawierzchni do wymiany. Zatem najlepiej pozbywać się problemu w zarodku, a więc gdy tylko zauważymy najmniejszy kłopot. A także gdy go nie widzimy – jeśli bowiem nawierzchnia prezentuje się dobrze, ale minęły już 3-4 lata intensywnego użytkowania, wówczas i tak warto przeprowadzić natrysk, który ma na celu odnowienie warstwy zewnętrznej i zapobieganie zniszczeniu warstwy dolnej. Dzięki temu eksploatacja boiska pozostanie bezpieczna. Takie naprawy nawierzchni poliuretanowych są zatem bardzo ważne i nie można zaniedbywać tych kwestii. Oczywiście usługa tego typu nie należy do najtańszych, jednakże czekanie aż nawierzchnia zniszczy się całkowicie, jeszcze zwiększy koszty – bo będziemy musieli wymienić całą nawierzchnię boiska czy hali, a nie jedynie naprawić jej fragment. Warto mieć to na uwadze i zawsze wybierać rozwiązanie, które nie generuje dużej ilości problemów i nie wiąże się z wysokimi kosztami.

Regularna konserwacja nawierzchni poliuretanowych jest więc podstawą. Takie odnowione boisko będzie doskonale nadawało się do uprawiania sportów, zarówno przez profesjonalistów, jak i przez amatorów, którzy robią to rekreacyjnie.