Jesień i zima to tradycyjnie okresy większych rachunków za ogrzewanie. Jeśli jesteśmy przyłączeni do miejskiej sieci grzewczej, przykręcanie kaloryferów jest jedyną opcją zmniejszenia rachunku. Jeżeli jednak mieszkamy w domu, możemy wybrać rodzaj paliwa jakim chcemy go ogrzewać, a przez to mamy wpływ na koszt ocieplenia naszego domu.
Zbiornik z polietylenu
Jednym z najbardziej popularnych sposobów na ogrzewanie domów jest używanie oleju opałowego. Jest to tańszy i o wiele czystszy sposób na zapewnienie ciepła od węgla, nie wymaga również takiego nakładu pracy i z powodzeniem może być obsługiwany przez osoby starsze. Po zakupie pieca i jego montażu, czas na wybór zbiornika, w którym olej będzie przechowywany. Największą popularnością cieszy się niezwykle tani i trwały, nowoczesny zbiornik na olej opałowy wykonany z polietylenu, dzięki czemu jest również bardzo lekki i łatwy w transporcie. Zbiorniki te są produkowane w formie jednopłaszczowej i dwupłaszczowej, co znaczy że posiadają jedną lub dwie ścianki boczne. Materiał z którego zbiornik jest wykonany jest odporny na rdzę, czynniki atmosferyczne, substancje chemiczne oraz cechuje go wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne. Równie ważny jest fakt, że w całości jest wykonany z materiałów podlegających recyklingowi, dzięki czemu nie będzie zaśmiecał środowiska gdy zostanie wycofany z użytku.
Surowiec z którego został wykonany zostanie ponownie wykorzystany w procesie produkcyjnym. Zależnie od producenta, otrzymujemy kilkuletnią gwarancję całościową na zbiornik i osobną gwarancję na jego szczelność, która z reguły wynosi 10 lat. W zależności od potrzeb i posiadanego pieca, możemy doposażyć zbiornik w różne dodatkowe elementy ułatwiające i usprawniające proces przechowywania oleju i jego transportu do pieca spalającego. Zbiorniki na olej opałowy wykonane z polietylenu są nie tylko trwałe i praktyczne, ale również bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości, co sprawia, że mogą stać nawet w eksponowanym miejscu, nie zakłócając estetyki miejsca. Skala pojemności takich zbiorników jest bardzo duża, oferowane są one w przedziale od 1 000 litrów do 15 000 litrów, z pewnością więc dobierzemy odpowiedni zbiornik do naszych potrzeb.
Ponieważ zbiorniki są lekkie, do ich transportu wystarczy wózek widłowy. Pamiętajmy również, aby sprawdzić czy oferowany zbiornik posiada wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa, co jest niezwykle istotne przy przechowywaniu łatwopalnych i wybuchowych paliw, a do jego montażu zatrudnijmy profesjonalną firmę.