automatyka do bram

Nowoczesne, automatyczne bramy wjazdowe.

Jeszcze kilka lat temu kierowca, który chciał wyjechać na swoją posesję musiał wyjść z samochodu, otworzyć sobie bramę, wsiąść do pojazdu, wyjechać, a następnie zamknąć bramę. Zabierało to trochę czasu i było uciążliwie.

Obecnie kierowcy mają ułatwione życie. Do ich dyspozycji są automaty do bram wjazdowych. Producenci przekonują, że powyższe urządzenie nie jest jedynie ofertą dla klientów, którzy mają nowoczesną bramę do garażu lub na posesję. Automaty do bram mogą zainstalować także osoby, dysponujące starszymi rodzajami bram, np.: bramą skrzydłową. Najlepiej od razu kupić bramę z automatem, ale istnieje możliwość stopniowego wyposażania bramy. Automaty do bram to wygodne otwieranie. Trzeba jedynie odpowiednio dobrać napęd do bramy kierując się jej wielkością i rodzajem. Automatyka do bram jest dobierana indywidualnie. Brama wjazdowa, do której planujemy zamontować napęd, musi być w bardzo dobrym stanie technicznym. Niezależnie od rodzaju i wypełnienia skrzydeł, jej konstrukcja musi być sztywna i zapewniać stabilność. Inaczej mówiąc na bramie nie może być możliwości huśtania się. W przeciwnym wypadku automat narażony będzie na deformacje lub uszkodzenia, które uniemożliwią dalsze korzystanie z tego pożytecznego urządzenia. Napędy do bram wjazdowych składają się z kilku siłowników, centrali sterującej, kontrolerów, fotokomórek.

W skład napędu do bramy wchodzą dodatkowo przewód zasilający napęd bramy oraz przewód sterowniczy, łączący blok sterowniczy z fotokomórkami i anteną.