żaluzje

Nowoczesne wyposażenie okna – żaluzje i rolety

Żaluzje i rolety kontra firany i zasłony – co lepsze do domu?

Podczas urządzania wnętrza mieszkania szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na odpowiednie oświetlenie. Nie chodzi tutaj o oświetlenie sztuczne, ale o to naturalne, czyli światło słoneczne wpadające do naszego mieszkania przez okna lub taras. Większość z nas zapewne chciałaby, żeby mieszkanie sprawiało wrażenie jak najjaśniejszego a co za tym idzie, dobrze oświetlonego. Dlatego dużą popularnością cieszą się duże, panoramiczne okna, które kosztują dużo i ich montaż również jest drogi, ale dzięki nim w pomieszczeniach jest jasno nawet podczas pochmurnych dni. Jednakże zbyt duża ilość wpadającego światła nie zawsze jest rzeczą pozytywną.

żaluzjeW słoneczne dni światło wpadające do salonu czy innych pokoi praktycznie uniemożliwia korzystanie z ekranów telewizorów czy komputerów. Nadmierna ilość światła uwidocznia też nawet najmniejsze ilości kurzu, co może być naprawdę irytujące. Są też dni, w których potrzebujemy kilka godzin snu, a jasno świecące słońce naprawdę w zasypianiu przeszkadza. Aby ograniczyć ilość światła wpadającego do naszego mieszkania wynalezionych zostało już wiele sposobów. Najbardziej popularne ze względu na niską cenę stały się żaluzje aluminiowe i rolety.
Z ich niską ceną wiąże się jednak niska jakość wykonania i trwałość. Ich estetyka także pozostawia wiele do życzenia, jeśli zależy nam na gustownym wystroju naszego mieszkania. Szczególnie kiepsko na tle dobrze urządzonego salonu będą wyglądały aluminiowe żaluzje, w dodatku wydające nieprzyjemny szelest podczas ich użytkowania. Problem ten rozwiązują żaluzje drewniane, które wyglądają też dużo lepiej, ale nadal dotyczy ich wada niskiej trwałości.

Jeśli interesuje cię rozwiązanie na długie lata, oraz zależy ci na tym, aby robiło ono dobre wrażenie pod względem estetycznym, idealne będą shuttersy, czyli inaczej okiennice wewnętrzne. Są one bardzo solidnie wykonane, więc będą służyć przez długie lata zachowując oryginalny wygląd. Oferują też bardzo wysoką funkcjonalność, czyli stopniową regulację zaciemnienia oraz możliwość ich kompletnego otwarcia.