ocieplanie poddasza pianką

Ocieplanie poddasza pianką – czy warto wykorzystać?

Odpowiednie ocieplenie budynków gwarantuje niższe koszty eksploatacyjne, zwiększa trwałość całej konstrukcji i poprawia komfort użytkowania. Obecne trendy budowlane restrykcyjnie podchodzą do kwestii izolacji termicznej i akustycznej. Ważna jest także hydroizolacja dachu, fundamentów oraz ścian.

Ocieplanie poddasza pianką i remonty

ocieplanie poddasza piankąWielu właścicieli budynków zbudowanych przed wieloma laty decyduje się obecnie na gruntowe remonty obejmujące ocieplanie poddasza pianką. Straty ciepła przez dach są bardzo duże. Odpowiednie uszczelnienie dachu od wewnątrz i zewnątrz chroni także przed pojawienie się grzyba i pleśni, które powstają najczęściej w zawilgoconych budynkach. A co ze ścianami? Czy izolacje natryskowe można wykorzystać także tutaj? Tradycyjną metodą ocieplania ścian jest układanie płyt styropianowych. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się także wełna mineralna, która jest niepalna i wyróżnia się połączeniem wysokich parametrów akustycznych oraz termicznych. Jednak ocieplanie pianką zapewni wyższą szczelność (nawet 100 procent)Warto zwrócić uwagę na to, że piankę poliuretanową tworzą połączone ze sobą komórki o bardzo niskiej nasiąkliwości. Dzięki temu materiał ten stanowi izolację termiczną i hydroizolację w jednym. Kolejną zaletą, która wyróżniają się izolacje natryskowe jest bardzo prosty proces aplikacji materiału.

Specjalne agregaty pozwalają bardzo szybko ocieplić duże powierzchnie, co wiąże się z obniżeniem kosztów prac budowlanych. Pianka błyskawicznie twardnieje i tworzy sztywną powierzchnię. Można ją nakładać na cegły, a nawet bezpośrednio na beton.