oświetlenie parkingu

Oświetlenie parkingu na wysokim poziomie

Parkingi są miejscami, które wymagają odpowiedniego, strategicznego ich rozplanowania przed rozpoczęciem konstrukcji. Trzeba wziąć pod uwagę ogromną ilość czynników, które wpłyną na bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania. Trzeba dokładnie przemyśleć z jakich dróg mogą tworzyć się zatory drogowe i jak odpowiednio rozplanować ruch drogowy na terenie takiego obiektu.

Jak najlepiej oświetlić parking?

oświetlenie parkinguCzęsto przedsiębiorcy decydują się na bardzo oryginalne rozwiązania, które oferują niezwykle specyficzną formę ruchu drogowego, jednak przy tym są dość praktyczne i skuteczne. Niezwykle ważnym elementem każdego parkingu jest jego oświetlenie, może się to wydawać niezbyt ważne, jednak jest wręcz przeciwnie. Statystycznie na słabiej oświetlonych parkingach zdarza się więcej wypadków, oraz wszelkiego rodzaju konfliktów pomiędzy użytkownikami takiego parkingu. Słabe oświetlenie sprzyja rozkojarzeniu i rozleniwieniu, przez co mniej skupiamy się na drodze, dodatkowo sprzyja temu zmęczenie i chęć szybkiego powrotu do domu. Te czynniki razem połączone zwiększają znacząco ryzyko wystąpienia kolizji drogowej, czy po prostu różnych nieporozumień. Z kolei na parkingach mocno oświetlonych, takich na których lampy świecą na granicy oślepienia kierowcy, wszelkiego rodzaju wypadki zdarzają się znacznie rzadziej.

oświetlenie parkinguNajczęściej parkingi tego typu oświetlone są za pomocą bardzo zimnego i intensywnego światła, co pobudza i zwiększa koncentrację wpływając pozytywnie na skupienie kierowcy, który jest na siłę rozbudzany. Dlatego też ważne jest profesjonalne oświetlenie parkingu, aby był on jak najbardziej bezpieczny i przyjazny dla kierowców. Coraz bardziej popularne do tego celu stają się lampy ledowe o dużej mocy i zimnej barwie światła. Gwarantują one bardzo intensywne oświetlenie terenu znajdującego się pod nimi i odpowiedni wpływ na każdego kierowcę uczestniczącego w ruchu na takim obiekcie. W przeciwieństwie do tradycyjnych lamp sodowych, które świecą światłem mocno pomarańczowym i ciepłym, które często nie są zbyt pobudzające. Dodatkowo pomimo wysokiego stopnia oszczędności lamp sodowych, oświetlenie ledowe jest jeszcze bardziej oszczędne i to znacznie. Dlatego też coraz częściej korzysta się z niego na wszelkiego rodzaju prywatnych parkingach, ale także coraz częściej na tych publicznych co jest bardzo miłym zaskoczeniem i krokiem do przodu w rozwoju infrastruktury.

Dodatkową zaletą oświetlenia ledowego, którą ceni ogromna ilość architektów, są jego walory estetyczne. Zwykle lampy tego typu wyglądają bardziej atrakcyjnie dla oka i można z nich uzyskać różne barwy światła, które są zdecydowanie przyjemniejsze od tradycyjnych rozwiązań.