suwnica natorowa

Podstawowe podziały suwnic

Suwnice stanowią jeden z nieodłączonych elementów wyposażenia hal i magazynów przeładunkowych. Usprawniają procesy logistyczne w przedsiębiorstwach o wielu gałęziach przemysłu. Dzięki tym urządzeniom możliwe jest przeniesienie ciężkich towarów między magazynami, wewnątrz hal lub ze środków transportu na składowisko.

Wytrzymałe i solidne suwnice

suwnica natorowaZazwyczaj przetransportowanie takich ładunków nie byłoby możliwe bez zastosowania suwnicy. To, którą z nich zdecyduje się wybrać firma, nie jest bez różnicy, gdyż każda charakteryzuje się inną budową i zastosowaniem. Pierwszym z wymienianych urządzeń są suwnice pomostowe. Stanowią one najbardziej uniwersalne rozwiązanie z zakresu manipulacji ładunkami, głównie wewnątrz budynków. Montuje się je w celu usprawnienia linii produkcyjnej bądź przyspieszenia procesów magazynowych. Suwnice pomostowe są w stanie udźwignąć sporą masę i przenieść je w dość krótkim czasie, jednak parametry zależą od projektu. Urządzeniami można sterować zdalnie, a umieszcza się je na torowisku tuż przy suficie bądź innej konstrukcji hali. Suwnice pomostowe można dodatkowo podzielić na natorowe dwudźwigarowe i jednodźwigarowe. Najlepsza suwnica natorowa potrafi przenieść ładunek o wadze nawet 400 ton.

suwnica natorowaPozostałymi, odrębnymi rodzajami urządzeń są suwnice półbramowe oraz bramowe. Pierwsze z nich są po części powiązane z suwnicami pomostowymi, choć nieco różni się ich budowa oraz sam sposób działania. Montuje się je wewnątrz budynków, choć wyłącznie jedna ze stron jest ułożona na torowisku przy suficie, natomiast druga opiera się na bocznej podporze przy podłożu. Urządzenie szczególnie sprawdzi się, jeżeli zachowana jest seryjność produkcji. Ostatnia z suwnic – bramowa – idealnie nadaje się na zewnątrz. Może być pokaźnych rozmiarów i często widuje się ją między innymi w portach. Wykorzystuje się ją do rozładowywania statków, naczep kontenerowych, wagonów, a w niektórych przypadkach również do przenoszenia ciężkich materiałów budowlanych na dużych placach. Urządzenia idealne dla wszystkich gałęzi przemysłu nie istnieją. Każde przedsiębiorstwo, które chce usprawnić procesy logistyczne i technologiczne w swojej firmie, musi zaprojektować suwnicę według własnych potrzeb.

Nie będzie z tym problemu, gdyż firmy zajmujące się projektowaniem, produkcją oraz montażem suwnic chętnie w tym pomogą. Fachowcy odpowiednio zmierzą przestrzeń oraz dopasują suwnicę odpowiednią do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Specjaliści nie tylko podłączą urządzenie i sprawdzą jej działanie, ale również wyjaśnią, w jaki sposób funkcjonuje sprzęt.