listwa podłogowa na kable

Pomysł na zamaskowanie kabli za pomocą listw podłogowych

Kiedy mieszkanie jest już po remoncie, ściany zostały przemalowane, podłoga zmieniona, trzeba uporządkować wszystkie pozostałości, które niszczą efekt końcowy. Mowa między innymi o kablach przewijających się przez całe pomieszczenie, które nie dość, że wyglądają nieestetycznie, to jeszcze plączą się pod nogami, często będąc przyczynom wypadków.

Listwy podłogowe dobrym wyborem

listwa podłogowa na kableMożna zamontować bardzo popularne zaciski, które w przystępnej cenie pozwalają przymocować przewody do ściany, jednak ich nie ukrywają. W takich sytuacjach najlepiej zdecydować się na listwy podłogowe, które pozwalają nie tylko ukryć niedoskonałości, ale także dodadzą wnętrzu stylu. Listwy podłogowe są elementem i praktycznym, i dekoracyjnym jednocześnie. Poza zabezpieczaniem zakończeń paneli i szczelin między podłogą oraz ścianą, świetnie nadają się także do ukrycia licznych łączy. Służą do tego listwy podłogowe na kable, dostępne niemal u każdego producenta, który poza wyglądem przywiązuje wagę także do funkcjonalności swoich produktów. Każdy z takich elementów posiada po wewnętrznej stronie wydrążony otwór po całej długości, który pomieści spokojnie kable o tradycyjnej szerokości. Jeśli jednak są one zdecydowanie większe i potrzebują wyjścia na wtyczkę warto wybrać listwy wykonane z MDF.

listwa podłogowa na kableSą to płyty, które w prosty sposób można dowolnie modyfikować, na przykład właśnie poszerzając szczelinę, bądź wywiercając odpowiednio duży otwór. Warto dodać, że ich wybór jest bardzo duży, co pozwala łatwo znaleźć typ, który wpasuje się w wygląd wnętrza. Bez względu na rodzaj podłogi tradycyjne białe listwy podłogowe staną się stylowym wykończeniem. Poza tym wybierając wysokie obramowanie można również pomyśleć o wbudowaniu w nie gniazdek, niwelując niedoskonałości związane z pojawieniem się ich w ścianach. Jest to również rozwiązanie dla ludzi mieszkających w starym budownictwie, którzy potrzebują dodatkowych miejsc do zasilania swoich sprzętów domowych. Do tego służą specjalne listwy z wycięciami na kontakty, które w montażu są równie proste jak te tradycyjne. Niwelowanie niedoskonałości w domu jest bardzo istotne, kiedy zależy nam by wnętrze prezentowało się idealnie. Wykorzystuje się każdy dostępny sposób na ukrycie nieestetycznych wykończeń, czy kabli zasilających sprzęt.

Listwy podłogowe pomagają rozwiązać ten problem, ponieważ swoją funkcjonalnością pomagają zadbać o estetykę, a jednocześnie ciekawym kolorem bądź profilem stają się dekoracją w każdym pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane listwy tworzą spójną całość z urządzonym wnętrzem.