Piloty do bram

Praktyczny pilot do bramy automatycznej

Decydując się na wprowadzenie automatyzacji bramy należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Nie tylko wybór napędu oraz siłownika, ale także sposobu zarządzania, który wpływa na komfort użytkowania. Do każdego zestawu dostępnych jest czasem nawet kilkanaście modeli, które są kompatybilne z konkretnym automatem.

Pilot z modułem latarki

Piloty do bramWarto jednak wiedzieć, że każdy z nich użytkuje się zupełnie inaczej. Często także można się pomylić podczas zakupu, ponieważ większość pilotów posiada niemalże takie same obudowy, różni je tylko wewnętrzne zaprogramowanie, które nie musi pasować do każdego modelu bramy. Na rynku dostępne są napędy, które w zestawie posiadają dedykowane do niego piloty, i nie podlegają one żadnej wymianie. Nawet dobrany i odpowiednio zaprogramowany pilot nie będzie mu odpowiadał. Zazwyczaj urządzenia sterujące dodatkowo zakupywane należy dostosować do systemu napędu, który może być zabezpieczony. Osoba, która się na tym nie zna samodzielnie nie będzie w stanie tego dokonać. Poza oprogramowaniem liczy się także wygoda użytkowania. Wpływa na nią ilość przycisków, które potrafią ułatwić nie tylko otwieranie bramy ale także ustawienie automatycznego zamknięcia i uruchomienie innych funkcji. Warto także zwrócić uwagę na dodatkowe opcje, w jakie mogą zostać one wyposażone. Piloty do bram z podświetleniem zyskały już swoje grono fanów, dzięki dodatkowemu modułowi latarki.

Piloty do bramNie tylko informuje o załączeniu się napędu, ale również potrafi oświetlić drogę z podjazdu do domu wieczorową porą. Pojawiają się także modele wyposażone w czujnik GPS, który po połączeniu z aplikacją na telefon podaje swoje położenie. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy zawsze zapominają gdzie zostawili swoje gadżety. Warto dodać, że piloty do bram automatycznych muszą być wykonane z solidnych materiałów, by nie wpływała na nie ani pogoda, ani wstrząsy związane z upadkiem. Występują także systemy ze zmiennym kodem, które są odporne na włamania i zakodowanie obcego kluczyka bez zgody właściciela posesji. Dostępne są różne wersje kolorystyczne, które dobiera się już wedle upodobań. Stawiając na praktyczne rozwiązanie jakim jest automatyka warto pamiętać, aby również pilot tą praktycznością się cechował. Poza jego wyglądem liczy się solidne wykonanie wpływające na odporność na zniszczenia, dodatkowe moduły, a zwłaszcza podświetlenie, które pozwala rozpoznać klawisze, a jednocześnie służy za lampkę nocą.

Odpowiednio zaprogramowany i dopasowany do całej automatyki będzie służył przez lata. Warto zorientować się czy pod wybrany napęd dedykowany jest tylko jeden rodzaj sterowania, czy samodzielnie można wybrać pilot i dostosować go do swoich potrzeb.