projektant wnętrz

Projekt wnętrz pokoju dziecięcego

Pokój dziecięcy większości osób kojarzył się zawsze z różem dla dziewczynek i błękitem dla chłopców. Do tego mnóstwo porozrzucanych zabawek, jasne światło, kolorowy dywan, jakieś akcesoria z księżniczkami i samochodami. Jednak nowoczesne projekty wnętrz dziecięcych wcale nie są już takie.

Projektant wnętrz bywa pomocny

projektant wnętrzTeraz stawia się na rozwiązania nowoczesne, przez co dziecięce pokoje nie odróżniają się od pozostałej części domu. Urządza się je w stylu skandynawskim, morskim, ekologicznym. W jaki sposób taki styl dopasować do dziecięcego gustu? Z pewnością dobry polecany projektant wnętrz z Wrocławia poradzi sobie z takim zadanie. W stylu morskim można zastosować łóżko stylizowane na łódź, z dodatków umieścić na ścianie koło ratunkowe, wiosła, czapkę marynarską. Do tego intensywnie niebieskie ściany, żadne pastele tylko wyrazista barwa morska, biała przecierana podłoga, meble z ciemnego drewna. Taki pokój będzie dobry nie tylko dla małego dziecka, ale także dla nastolatka. Wystarczy zmienić parę rzeczy i gotowe. Styl ekologiczny także daje duże pole do popisu. Tutaj będzie dominować soczysta zieleń, jak i brązy. Meble mogą być wykonywane zarówno z drewna, jak i z rattanu czy wikliny.

projektant wnętrzSprawdzą się stojące lub wiszące siedziska z poduszkami. Można ustawić w takim pokoju bardzo dużo kwiatów, nawet takich wielkich, stylizowanych na palmy. Z dodatków można wyróżnić wszystko co jest zrobione z drewna – szkatułki, półki, podstawy lamp. Styl skandynawski także jest bardzo popularny w przypadku wnętrz pokojów dziecięcych. Dominują tu rożne pastele, zarówno na ścianach i podłogach, jak i na meblach i pozostałych elementach wyposażenia. Takie wnętrze może wyglądać na mdłe, dlatego też trzeba się bardzo napracować, by wyglądało ono estetycznie i stylowo. Bardzo wiele osób kupuje tutaj teepee, czyli indiańskie namioty, które jednak przypominają je tylko kształtem. Kolorystycznie pasują idealnie do pokoju dziecięcego, pojawiają się także materiały w popularne wzory, takie jak sowy, czy misie. Do tego dochodzą puchate dywanie, czy takie które mają narysowane plansze do gry w klasy, czy trasy do jazdy samochodem. W stylu skandynawskim zobaczymy także drewniane ramki do zdjęć, korkowe tablice nad biurkami, czy też eleganckie półki na książki.

Jak widać pokój dziecięcym wcale nie musi być nudny i nadawać się jedynie dla małych dzieci. Wybierając styl bardziej uniwersalny mamy pewność, że nie trzeba będzie takiego pokoju szybko remontować, kiedy dziecko już podrośnie, a wystarczy wtedy jedynie go lekko odświeżyć czy zmienić dodatki/