renowacja betonu

Renowacja betonu na szkolnym boisku

Wiadomo, że przy szkole zawsze musi znajdować się jakieś boisko, na którym dzieciaki, mogą uprawiać różne sporty, dzięki czemu stracą trochę swojej energii. Takie boiska mogą być wykonane z różnych materiałów, dawniej budowane je z rożnych wylewek, co skutkowało bardzo często zdrapanymi kolanami.

Renowacja betonu jest koniecznością

renowacja betonuTakże w i to opisywane boisko, jest takim. Wykonane zostało z wylewki mieszanki betonowej. Mimo, że podczas zabawy powstawało wiele skaleczeń, to każdy lubi tam przebywać i uprawiać sporty. Jednak po wielu latach zabawy na tym boisku pojawiły się na niej dziury i nierówności. Jednak bardziej było to spowodowane warunkami atmosferycznymi, niż grami i zabawami na betonowymi boisku. Tak więc, aby zabawa była bezpieczna potrzebna była renowacja betonu. Wezwano do niej fachowców, którzy znają się na rzeczy. Od razu zabrali się do takiej czynności jak naprawa posadzki. Wykonali oni specjalna mieszankę, która była zaprawa naprawcza do betonu, które wręcz idealnie wyrównała cały teren boiska do gier i zabawa dla dzieci. Wiadomo, że gdy takie boisko ma już wyrównane wszystkie nierówności to staje się bezpieczniejsze, i podczas zabaw jest mniejsza ilość upadków, a co na betonie jest jeszcze bardziej bolesne. Dlatego warto dbać o równy teren boisk, szczególnie tych betonowych.

Na szczęście obecnie boiska szkolne, są wykonywane ze specjalnego materiału, dzięki któremu upadki podczas gier i zabaw, nie są już tak bolesne. Także to przyczynia się do mniejszej ilości zadrapań i ran po zabawach.