Kalosze ochronne

Robocze kalosze ochronne

Odpowiedni sprzęt do pracy jest ważny aby umożliwić pracownikom skuteczne i bezpieczne wykonywanie ich czynności. Najbardziej kompleksowe jest to oczywiście w przemyśle, gdzie każdy pracownik musi posiadać odpowiedni ubiór, dzięki któremu będzie on bezpieczny w czasie pracy. Skład takiego stroju zależy jest od charakteru przedsiębiorstwa i wykorzystywanych w nim maszyn oraz materiałów.

Kalosze ochronne do trudnych zadań

KaloszeJednym z największych zagrożeń jest wilgoć i obecność energii elektrycznej. W większości dotyczy to wszechobecnych w takim miejscu maszyn przy częstej obecności wody na podłożu. W takiej sytuacji odpowiednim rozwiązaniem są kalosze ochronne elektroizolacyjne. Przede wszystkim są one całkowicie odporne na przemakanie, dzięki czemu wilgoć nie dostaje się do wnętrza buta pracownika. Wpływa to pozytywnie na komfort wykonywanych przez niego czynności pracowniczych i zapewnia stan jego zdrowia na wysokim poziomie. W miejscach, gdzie ma się styczność z dużą ilością wody ważne jest by zapewnić pracownikom odpowiednio wodoodporne elementy garderoby. W przeciwnym wypadku, gdy będą oni przemoknięci, znacznie będzie rosło ryzyko ich zachorowania, co jest dla pracodawcy stratne. Tego typu obuwie najczęściej wykonane jest z mieszanki nitrylu oraz PCV, dzięki czemu jest on odporny na uszkodzenia i jest on bardzo elastyczny.

Kalosze ochronneWiększość modeli posiada specjalne podeszwy antypoślizgowe, które minimalizują ryzyko wywrócenia się w czasie pokonywania przestrzeni na terenie zakładu przemysłowego. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest także elektroizolacja, co jest ważnym elementem gdy w takim miejscu występuje dużo wody oraz sprzęty zasilane energią elektryczną. Tego typu rozwiązanie popularne jest także na wszelkiego rodzaju kontenerowcach i kutrach, gdzie istnieje duże ryzyko porażenia elektrycznego. Takie kalosze nie są rozwiązaniem zbyt drogim i występują w bardzo szerokim wyborze rozmiarów, dlatego też możliwe jest dopasowanie takiego buta praktycznie do każdej osoby. Występują one także w różnych wersjach kolorystycznych, dlatego też możliwe jest ich dopasowanie pod względem estetycznym. Może być to związane z estetyką firmy i noszonymi przez pracownikami kolorami uniformów, ale także może być to ich indywidualną decyzją.

Kalosze ochronne zdecydowanie wpływają na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób wykonujących czynności w środowisku potencjalnie zagrażającym ich bezpieczeństwu. Jest to przede wszystkim rozwiązanie tanie i przy tym bardzo praktyczne. Producenci tego typu obuwia często zgadzają się na umowy z firmami, dlatego też możliwe jest jeszcze tańsze uzyskanie ich sporej ilości.