drzwi do mieszkania

Rodzaje drzwi wejściowych do mieszkań

Pierwszym elementem domu, z którym wchodzi się w interakcję, są drzwi. Pełnią one funkcję zabezpieczającą oraz reprezentacyjną. Drzwi dzielą się na wejściowe oraz wewnętrzne. W przypadku tych pierwszych można mówić o zastosowaniu szeregu materiałów, takich jak drewno, stal, aluminium, włókno szklane czy tworzywa sztuczne. Wygląd zewnętrznej stolarki drzwiowej można dopasować do okiennej, aby stworzyć spójną kompozycję architektoniczną. Rodzaj użytego materiału wpływa na wygląd drzwi oraz poziom zapewnianej przez nie ochrony.

Drzwi do mieszkania — design i funkcjonalność

drzwi do mieszkaniaDrzwi wejściowe mogą być zabezpieczone poprzez blokadę zawiasów lub łańcuch drzwiowy. Zapobiega to wyważeniu drzwi i przedostaniu się przez nie intruza. Dodatkową formą zabezpieczenia drzwi zewnętrznych może być roleta drzwiowa. W budownictwie wielorodzinnym spotkać się można także z elektrozaczepami i samozamykaczami. W drzwiach wejściowych powinien znaleźć się wizjer, który ułatwia weryfikację, kto znajduje się po ich drugiej stronie. Jakość zamka w drzwiach zależy od typu i wielkości wkładki bębenkowej. Dodatkowo można zamontować także zamek wierzchni, który od wewnątrz nie jest otwierany kluczem tylko pokrętłem. Drzwi muszą zapewniać wysoki poziom izolacji akustycznej – szczególnie w budownictwie wielorodzinnym. W takiej kwestii jak drzwi do mieszkania Wejherowo ma ciekawą ofertę – można je kupić w salonach meblowych, marketach budowlanych, zakładach stolarskich i sklepach prowadzonych przez producentów.

drzwi do mieszkaniaJednym z materiałów wykorzystywanych do produkcji drzwi wejściowych przez wejherowskie firmy jest drewno. Materiał ten cechuje się dobrą izolacją akustyczną i termiczną. Wysoka wrażliwość na warunki atmosferyczne sprawia, że takie drzwi dobrze sprawdzą się w mieszkaniach ulokowanych w zabudowie wielorodzinnej. Drzwi do mieszkania wychodzące bezpośrednio na zewnątrz mogą zostać wykonane ze stali. Do ich wykończenia używa się folii z PVC lub okleiny HDF lub MDF. We wnętrzu drzwi ze stali znajduje się warstwa izolacyjna wykonana z pianki PUR lub wełny mineralnej. O wiele lżejsze są drzwi wykonane z wielokomorowych aluminiowych profili. Do ich ocieplenia stosuje się poliamid, styropian, wełnę mineralną lub pianę poliuretanową. Możliwe jest proszkowe polakierowanie drzwi lub wykończenie ich okleiną.

Stolarka aluminiowa zapewnia wysoki poziom ochrony przed czynnikami atmosferycznymi. Drzwi wejściowe wykonane z PVC wzmacnia się dodatkowo ocynkowaną blachą. Są one trudne do pokonania, zapewniają wysoki poziom ochrony przed intruzami.