stacja uzdatniania wody

Stacja uzdatniania czy filtr dzbankowy?

Każdy wie, że miękka woda jest lepsza niż twarda. Chodzi tu nie tylko o smak, ale także o szkodliwość dla zdrowia i o odkładanie się drobinek kamienia na całej instalacji wodnej w domu. Dawniej nie było wielkich możliwości jeśli chodzi o walkę z kamieniem. Można było usuwać go specjalnymi preparatami, a do picia wybierać wodę butelkowaną.

Uzdatnianie wody w domu

stacja uzdatniania wody To się na szczęście zmieniło. Teraz na rynku dostępne są różne produkty, dzięki którym można skutecznie oczyścić wodę nie tylko z kamienia, ale i z nadmiaru chloru, czy metali ciężkich. Specjalne filtry usuwają blisko sto procent szkodliwych substancji, więc ich skuteczność oceniana jest bardzo wysoko. Ich cena z roku na rok spada, pojawiają się nowe produkty, które są jeszcze wydajniejsze i jeszcze łatwiejsze w użyciu. Zwykle wybierane są dwie opcje. Albo kogoś interesuje domowa stacja uzdatniania wody pitnej albo też wybiera filtr dzbankowy. Jakie są różnice? Domowa oczyszczalnia filtruje wodę w całym domu. Dzięki temu miękką wodę będzie miało się nie tylko do picia, ale też do mycia się i prania ubrań. Z kolei filtr dzbankowy jest niewielki, służy jedynie do oczyszczania wody pitnej. Stacja uzdatniania zajmuje sporo miejsca. Często umieszcza się ją pod zlewem kuchennym, dobrym miejscem będzie też kotłownia, czy pralnia, dzbanek z filtrem można postawić na blacie w kuchni, jest niewielki i poręczny. Pojawia się oczywiście znacząca różnica w cenie.

stacja uzdatniania wody Filtr dzbankowy wraz z zapasem dziesięciu filtrów można kupić już za kilkadziesiąt złotych, przy czym jeden filtr starcza na około miesiąc stosowania. Z kolei domowa stacja filtrująca to koszt nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jakie zatem wady i zalety można wyróżnić i co wybrać? Jeśli komuś zależy tylko na dobrej wodzie do picia, chce zaoszczędzić i mieć sprzęt, który nie zajmuje dużo miejsca to powinien wybrać filtr w dzbanku. Nie ma on jednak wpływu na wodę w całym domu i filtr trzeba regularnie wymieniać. Z kolei jeśli chce się mieć miękką wodę wszędzie, także do kąpieli i prania, a także chce się poczynić jednorazowo sporą inwestycję na lata to lepiej jest kupić domową stację uzdatniania wody. Na pewno warto wspomnieć o tym, że są też rozwiązania pośrednie.

Na przykład są filtry do kranów. Wtedy woda jest oczyszczona tylko w tym jednym kranie, ale jednocześnie nie trzeba mieć dzbanka do filtracji. Grunt to znależć taki produkt oczyszczający wodę, który spełni wszystkie nasze oczekiwania pod względem ceny oraz jakości i z którego użytkowania będzie się w pełni zadowolonym.

Sprawdź też https://aqua-soft.com.pl