Studnie głębinowe

Studnie głębinowe – czy na pewno takie dobre.

Studnie głębinowe bielsko-biała są nowym, bardzo powszechnym tematem, jednak jest to rozwiązanie dobre dla kogoś, kto mieszka z dala od innych zabudowań, a takich miejsc w Polsce jest coraz mniej.

Jakie są zalety studni głębinowych?

Studnie głębinoweMetropolie się rozrastają, przy nich tworzą się coraz to nowe miasteczka, wsie w których ludzie budują swoje ”cztery ściany”. W takim miejscu budowanie studni głębinowej jest niepotrzebnym wydatkiem. Wiercenie studni głębinowej będziemy spłacać latami, woda nie zawsze jest zdatna do picia a nierzadko musimy się przeprowadzić gdzieś indziej z powodu zmiany pracy więc pieniądze tam ulokowane mogą się nigdy nie zwrócić. Odwiert studni głębinowej to w dobrych warunkach koszt rzędu 15000zł a przy niesprzyjających warunkach nawet ponad 20000zł. Zakładając optymistyczny wariant płacąc rachunki za wodę na 3osobową rodzinę w miasteczku pod Krakowem ok 150zł na miesiąc jest to ok 8lat spłacania inwestycji przy pesymistycznym czas ten znacznie się wydłuża. A dodając co jakiś czas filtry czas na zwrot wydanych pieniędzy wydłuża się. Więc czy są jakieś argumenty za? Owszem są. Cena takiej nieruchomości na której są studnie głębinowe bielsko-biała jest wyższy od takiej bez. Nie martwisz się mniejszym ciśnieniem lub przerwami w dostawie, jednak koszt jaki jest związany z budową tej inwestycji jest na tyle wysoki, że ciężko jednoznacznie stwierdzić czy się to opłaca czy nie. Moim zdaniem jest to niepotrzebny wydatek do domowego budżetu. Jeśli masz za dużo pieniędzy i nie martwisz się nietrafionymi inwestycjami to śmiało możesz zlecać firmie wiercenie studni głębinowej. Jednak jeśli liczysz się z wydanym pieniądzem to zastanów się trzynaście razy czy to Ci się opłaci.

Wydać pieniądze zawsze zdążysz jeśli stwierdzisz, że irytują Cię spadki ciśnienia w upalne dni albo częste awarie. W mojej opinie inwestycja ta zwyczajnemu zjadaczowi chleba się nie opłaca.