szlifierka

Szlifierka wielozadaniowa – czym się odznacza

Gładka, równa powierzchnia jest pożądana zarówno przy elementach drewnianych, jak i każdych innych. Jej uzyskanie jednak nie jest takie proste. Rynek zalewają materiały ścierne oraz środki polerskie słabej jakości, co sprawia, że, licząc na piękną, perfekcyjną powierzchnię, dostajemy w efekcie nierówności. Tego nikt nie chce.

Dlaczego warto mieć szlifierkę mimośrodową

szlifierka Dlatego zamiast kupować niesprawdzone środki, lepiej postawić na dobre urządzenia do obróbki powierzchni, pochodzące od sprawdzonych producentów. Spójrzmy na przykład, co w tej kwestii oferuje nam Festool, producent, który posiada już długoletnie doświadczenie na rynku elektronarzędzi. Na przykład taka proponowana przez niego szlifierka ROTEX, łączy w sobie funkcje szlifierki ale i polerki. Dzięki temu za pomocą jednego urządzenia możemy zedrzeć nierówności i od razu wypolerować powierzchnię. Jest to urządzenie wielozadaniowe, które w dodatku zajmuje naprawdę mało miejsca. Wyróżnia się bowiem kompaktową konstrukcją oraz lekkością. To ważne także dla komfortu pracy – dzięki lekkości, pracujemy bowiem bez zmęczenia i przez dłuższy czas niż gdybyśmy mieli do czynienia z urządzeniem ciężkim, którego używanie wymaga od nas dużego wysiłku. Przy tym konstrukcja jest naprawdę szczelna, dzięki czemu do podzespołów urządzenia nie dostaną się żadne pyły, opiłki czy wiórki.

szlifierka Do tego wszystkiego producent zapewnia bardzo dobrą wydajność, dzięki nowoczesnej technologii wykorzystanej w urządzeniu. Możliwość regulacji prędkości obrotowej sprawia, że nie musimy przejmować się wzrostem temperatury i przegrzaniem się urządzenia. To po prostu się nie zdarza. I co najważniejsze – nie będziemy marnować swojego czasu dzięki specjalnemu systemowi szybkiej wymiany talerzy szlifierskich i polerskich. Wszystko trwa raptem kilka sekund. Z taką szlifierką wszelkie prace przebiegną szybko i bezproblemowo. Nie pojawią się błędy i niedociągnięcia, gdyż urządzenie dzięki swojej budowie łatwo się prowadzi. Niezależnie od tego, czy chcemy wykonać szlif zgrubny, szlif dokładny, czy może przeprowadzić polerowanie – szlifierka ROTEX jest do naszej dyspozycji, aby umożliwić nam wykonanie każdego zadania. Liczmy się jednak z kosztami. Szlifierki mimośrodowe godne uwagi, to zazwyczaj te modele z wysokiej półki cenowej.

Jednak ilość mocnych stron, którymi odznacza się uniwersalna szlifierka ROTEX, sprawia, że jest to inwestycja godna uwagi. Zamiast więc kupować coś taniego, co będzie nam dobrze służyć tylko przez krótki czas, lepiej wybrać szlifierkę, która będzie eksploatowana przez naprawdę długie lata bez żadnych problemów.