kobieta

Właściwości saun infrared

Sauna infrared to nic innego jak sauna na podczerwień. Kabina sauny wykonana jest z naturalnego drewna, czyli tak samo jak w przypadku sauny tradycyjnej, ale jej lecznicze działanie związane jest z promieniami podczerwonymi. Wnikają one w ciało, dzięki czemu szybko, skutecznie i bezpośrednio oddziałują na cały organizm.

Czy właściwości saun infrared są korzystne dla naszego zdrowia?

akcesoria saunaTak, z pewnością. Jedną z tych właściwości jest detoksykacja – nowoczesne sauny infrared od producenta pozwalają wyeliminować około 7 razy więcej toksyn. Pocenie się jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów, żeby pozbyć się wielu niebezpiecznych związków chemicznych z naszego ciała, co czyni takie sauny istotną częścią procesu detoksykacji. Kolejną pozytywną właściwością korzystania z tej sauny jest łagodzenie stresu. Ciepło wytwarzane przez saunę pomaga rozluźnić mięśnie i rozładować napięcie w całym ciele, pozwalając się zrelaksować i odstresować. Wielka ulga w bólu, to kolejna z właściwości sauny na podczerwień. Przewlekłe bóle mięśni oraz stawów to już nie problem, nowoczesne sauny infrared poradzą sobie z takimi dolegliwościami. Lekarze zalecają wizyty w saunie infrared przy leczeniu rwy kulszowej, napięcia mięśniowego, kontuzji, zwichnięć. Sauna łagodzi bóle pleców i stawów wywołane przemęczeniem, reumatyzmem czy chorobą zwyrodnieniową.

kobietaTerapia w saunie poprawi krążenie i rozluźni mięśnie, dzięki czemu szczególnie polecana jest również osobą prowadzącym sportowy tryb życia. Zapewnia szczególne właściwości dla osób z nadwagą – w trakcie jednego pobytu dochodzi do spalenia ok. 600-900 kalorii, jest więc skuteczna jako środek wspomagający odchudzanie. Dodatkowo sauna infrared pozwala oczyścić skórę. Ten aspekt jest bardzo ważny dla kobiet, technologia podczerwieni sprawi, że skóra stanie się jaśniejsza, bardziej miękka i przede wszystkim zdrowsza. W saunie na podczerwień utrzymuje się niższa temperatura niż w tradycyjnej saunie mokrej. Nie przekracza ona 60ºC. W konsekwencji jest bezpieczniejsza dla osób starszych, alergików, dzieci oraz osób ze skłonnością do pękających naczynek krwionośnych. Jest także dobrodziejstwem dla osób, które nie tolerują zbyt wysokich temperatur. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wizyt w saunie, na pewno warto udać się do swojego lekarza i zapytać o poradę, jednakże na pewno jest przeciwwskazana dla kobiet w ciąży i osób z problemami serca, czy chorych na epilepsję.

Jak widać, każdy znajdzie jakiś zdrowy korzystny aspekt z korzystania w tej saunie. Jest doskonałą opcją dla osób, które z różnych powodów nie mogą korzystać z tradycyjnej bani. W dobrze już znanych saunach wysokotemperaturowych spotkamy się z dużą wilgotnością powietrza. Dla wielu takie warunki z przyczyn zdrowotnych są niepolecane przez lekarzy. Natomiast sauny infrared cieszą się coraz większą popularnością ze względu na swoje korzystne właściwości zdrowotne.