lakiernia proszkowa

Wysokiej jakości powłoki lakierowane farbami proszkowymi

Zadaniem powłoki malarskiej jest nie tylko poprawienie walorów estetycznych danej powierzchni. Ma ona również chronić znajdujące się pod nią warstwy materiału. Tak jak w przypadku malowania ścian sprawa jest dosyć prosta, bo możemy po prostu kupić odpowiedni rodzaj farby w sklepie, to w przemyśle obróbki metali proces trwałego barwienia elementów jest znacznie trudniejszy.

Lakiernia i trwałe powłoki

lakiernia proszkowaOd kilku lat, coraz bardziej popularne jest wykonywanie ochronnych, kolorowych powłok stalowych wyrobów w lakierniach proszkowych. W województwie kujawsko – pomorskim bardzo wiele przedsiębiorstw wykorzystuje stalowe elementy w swoich procesach produkcyjnych. Zamówienie odpowiedniego rozmiaru i kształtu detali nie sprawia żadnego problemu, jednak surowe wyroby często nie mogą być wmontowywane w bardziej złożone układy. W takich sytuacjach, odsyłają oni detale do firm, które zajmują się ich wykończeniem. Najlepiej sprawdzi się lakiernia proszkowa – Grudziądz jest przodownikiem w nakładaniu najbardziej trwałych powłok tego typu. Malarnie wykorzystują najwyższej jakości farby epoksydowe i poliestrowe, które pozwalają na uzyskanie warstw wykończenia o bardzo dobrych parametrach technicznych. Doskonale sprawdzają się zarówno we wnętrzach pomieszczeń, jak i w przypadku elementów, które docelowo będą znajdowały się na parkingach lub przy ulicach.

lakiernia proszkowaMożemy jednak zamówić usługę, podczas której zostaną wykorzystane farby specjalne, tworzące ciekawą, chropowatą powierzchnię dekoracyjną. Większość lakierni proszkowych w Grudziądzu posiada automatyczne linie produkcyjne do realizacji swoich usług. Zapewniają one płynny i prawidłowy przepływa materiału, co znacznie usprawnia cały proces technologiczny. Linie stają się więc coraz bardziej wydajne i wykorzystują w 100% potencjał nowoczesnych maszyn takich jak komora lakiernicza czy piec polimeryzacyjny. Powstające podczas tego cyklu powłoki cechują się niezwykle dużą odpornością nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również chemiczne. Ponieważ doskonale przywierają do podłoża, podczas uderzenia nie tworzą się nieestetyczne odpryski. Ponieważ podczas produkcji wykorzystuje się kinetykę i różnice potencjałów, wykonana powłoka lakiernicza jest niezwykle szczelna i jednolita. Dzięki znacznej grubości warstwy, proces nie musi być powtarzany.

W zależności od rodzaju farby, elementy mogą posiadać dowolny kolor z palety RAL, który może być błyszczący lub matowy. Ponieważ warstwa lakieru jest termicznie utwardzona, chroni ona stalowe elementy przed działaniem korozji polegającej na utlenianiu się żelaza.