blaty łazienkowe

Z czego mogą być zrobione blaty corian?

W każdym mieszkaniu natkniemy się na rozmaite blaty. Chodzi tu zarówno o blaty kuchenne, jak i łazienkowe. Zanim jednak udamy się do sklepu po ich zakup, powinniśmy wiedzieć, że do wyboru mamy blaty wykonane z różnych materiałów. Cechują się one nie tylko innym wyglądem, ale również odmiennymi właściwościami. Hitem ostatnich lat są blaty corian. Wykonane z nowoczesnego materiału, łatwe do utrzymania w czystości, wyjątkowo trwałe.

Trwały i nowoczesny blat corian

blaty łazienkoweBlaty corian pięknie się prezentują, do tego wybierać można między wieloma kolorami i ich odcieniami. Niestety, ich ceny nie są niskie, co sprawia, że na blaty corian decyduje się tak naprawdę niewiele osób. Jeżeli zależy ci na trwałym blacie, ale nieco mniej nowoczesnym, możesz zdecydować się na model z granitu. Jest idealny dla osób, którym zdarza się zapomnieć, że nie na każdej powierzchni można postawić rozgrzany garnek. Granit jest materiałem plamoodpornym, nie rysuje się. Dzięki temu taki blat na długo zachowa swój doskonały wygląd. Na rynku dostępne są również blaty marmurowe. Decydując się na nie, nie można zapominać, że nawet najmniejsze plamy pozostaną na nich na stałe, jeśli powierzchnia blatu nie zostanie odpowiednio zabezpieczona.

Blaty marmurowe wymagają regularnej impregnacji. Z tego powodu decyduje się na nie coraz mniej osób. Regularne impregnowanie jest bowiem naprawdę uciążliwe. Największą popularnością zdają się w Polsce cieszyć blaty drewniane. Ładnie wyglądają, ale są nietrwałe. Łatwo pozostają na nich zabrudzenia, a powierzchnia nie jest odporna na działanie wysokiej temperatury.