meble dla dzieci

Aranżacja pokoju dziecięcego – meble dla dzieci

Dziecięcy świat powinien być kolorowy i radosny, pełen zabawy, śmiechu i pozytywnych emocji. Zabawny, kolorowy, ale przede wszystkim, przyjazny i bezpieczny dla dziecka powinien być także jego pokój.

Podstawowym elementem wyposażenia będą meble dla dzieci. Muszą być funkcjonalne i praktyczne. Powinny być wykonane z materiałów najwyższej jakości, bezpiecznych i nietoksycznych. Meble dziecięce powinny być dostosowane do wieku dziecka. Powinny mieć zaokrąglone krawędzie, tak aby w razie uderzenia dziecko nie wyrządziło sobie zbyt dużej szkody.
Podstawowe meble do pokoju dziecięcego to łóżko, szafa na ubrania, półki na zabawki oraz biurko dla dziecka do pracy. Niezwykle ważne są także meble i akcesoria do przechowywania zabawek. W sprzedaży dostępne są półki o wysokości dostosowanej do wzrostu dziecka, które można wyposażyć w kolorowe pudła i koszyki, w których pomieszczą się wszelkie dziecięce skarby.
Z czasem dziecięcych zabawek przybywa więc każde miejsce do przechowywania jest dobre. Można wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem. Dzięki długim i niskim pudłom na kółkach pod łóżkiem w pokoju dziecięcym można przechowywać zabawki, ale także ubrania czy pościel.
Producenci mebli dziecięcych oferują szeroki wybór różnych modeli. Meble są zazwyczaj kolorowe. Często pojawiają się na nich aplikacje postaci z ulubionych bajek czy filmów. Tradycyjnie meble przeznaczone dla dziewczynek są wykonane w kolorze różowym lub białym. Meble dla chłopców zwykle mają kolor niebieski.

Prawdziwym hitem są meble o nietypowych kształtach. Przykładem może być łóżko do pokoju chłopięcego w kształcie samochodu, czy łóżko dla dziewczynki kształtem przypominające zamek.