Dlaczego warto wybrać odbojnice elastyczne?

Regały magazynowe jak również inne elementy wyposażenia tego typu obiektów wydają się być szczególnie narażone na uszkodzenia. Zdecydowanie najczęściej są one wywoływane przez wózki widłowe, gdyż niewielka ilość przestrzeni bądź też złe jej zagospodarowanie wpływać będzie na zwiększone ryzyko kolizji. Aby je zmniejszyć zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem okazać się mogą odpowiednie odbojnice.

Po co są odbojnice?

Te są obecnie dostępne w wielu różnych wersjach co jest spowodowane przez znacznie zwiększone zainteresowanie tego rodzaju produktami. Na skuteczność zastosowania tego typu produktów w zdecydowanie największym stopniu wpływać będzie ich rodzaj. Poszczególne rodzaje odbojnic w dużej mierze różnić się będą między sobą rodzajem surowca zastosowanego do ich wykonania. Wielu osobom wydaje się, że zdecydowanie najlepszym wyborem w każdej sytuacji będą te które wykonane zostały ze stali. W praktyce jednak z ich wykorzystywaniem jest związany cały szereg bardzo istotnych wad. Wspomnieć trzeba przede wszystkim o zwiększonym ryzyku uszkodzenia wózka widłowego czy też innego sprzętu transportowego w sytuacji kontaktu z takimi odbojnicami. Podobnie dojść może do uszkodzenia posadzki magazynu, co z kolei spowodowane może być ze względu na sposób montażu takich akcesoriów ochronnych bezpośrednio do podłogi właśnie.

Wszystko to wydaje się obecnie powodować, że najlepszym wyborem w wielu przypadkach będą sprawdzone odbojnice elastyczne. Zazwyczaj do ich wykonania wykorzystywane jest tworzywo sztuczne na przykład takie jak poliuretan. Tworzywo tego typu wydaje się być szczególnie dobrym równoważnikiem pomiędzy zwiększoną solidnością, a wysoką elastycznością. Odbojnice wykonane w ten właśnie sposób nie powodują uszkodzenia wózka, właśnie dzięki możliwości bardziej skutecznego zamortyzowania energii powstałej podczas kolizji. Wykorzystane do ich stworzenia tworzywo jest zazwyczaj barwione w masie, przez co w znacznie mniejszym stopniu widoczne są na nim zarysowania czy też nawet większe uszkodzenia. Powoduje to więc, że tak wykonane odbojnice będą mogły służyć bez problemów znacznie dłużej bez konieczności ich odmalowywania czy też remontów. Elastyczne rodzaje takich ochraniaczy są obecnie coraz częściej spotykane w zdecydowanej większości magazynów w Polsce i na świecie. Stały się zdecydowanie najlepszą receptą na dotychczas powstające uszkodzenia wózków widłowych na skutek kolizji z ochraniaczami stalowymi. Popularność rozwiązania jest związana bezpośrednio z jego wysoką trwałością.

Po więcej zapraszamy na www.safetypadlocks.eu.