meble do kuchni

Mała kuchnia – jak sobie z nią poradzić?

Duża kuchnia ma wiele zalet, nie tylko dla miłośników gotowania. W niej się lepiej pracuje, jest więcej miejsca, wszystko można spokojnie rozstawić, a nie upychać. Jednak nie zawsze możemy sobie pozwolić na dużą kuchnię.

Meble do kuchni w jasnym kolorze

meble do kuchniSzczególnie w blokach to duży problem, bo tam kuchnie są małymi klitkami, które trudno jest zaaranżować. Ale i w domach często nie myśli się o kuchni i o tym, jak będzie się z niej korzystało. Jednak nic straconego, z każdej sytuacji można znaleźć jakieś wyjście. W sklepach wnętrzarskich na pewno znajda się meble do małej kuchni z Krakowa. Warto jest postawić na przykład na szafki wiszące. Będą one wisiały na ścianie, a nie zajmowały przestrzeń na podłodze. Takie szafki są idealne na naczynia, rzeczy rzadziej używane, można w nich także zorganizować ociekacz na kubki i talerze. Im mniej szafek stojących, tym większa będzie przestrzeń do poruszania się. Jeśli kupujemy meble stojące to należy wybrać te, do których zmieści się najwięcej rzeczy. Niekoniecznie muszą to być szerokie czy długie meble. Warto jest wziąć takie, które mają głębokie szuflady i szafki z regulowanymi półkami. Szuflady nadają się na przechowywanie zapasów jedzenia, akcesoriów takich jak mieszadła do miksera, długie drewniane łyżki, czy dodatkowe komplety sztućców.

meble do kuchniNa półkach można rozstawić całą resztę. Regulacja półek sprawia, że nawet duże, stojące rzeczy, takie jak roboty kuchenne, sokowirówki, blendery, czy misy będą mogły się zmieścić. W małej kuchni należy ustawiać jak najmniej sprzętów. Konieczna jest lodówka i kuchenka elektryczna. Ze zmywarki można zrezygnować. A zamiast kupowania osobnej zamrażarki lepiej jest wziąć wyższą lodówkę, z większą ilością półek. W kuchni nie może znajdować się także pralka, czy zbędne rzeczy. Nie warto także wstawiać tam stolika i krzeseł. Lepiej jest zrobić kącik jadalniany w pokoju dziennym. Jeśli już coś musimy wstawić do malej kuchni to można postawić na niskie taborety, czy stolik mocowany na zawiasy do ściany, który można opuszczać i rozkładać. Ważny jest także dobór kolorów i materiałów w malej kuchni. Najlepsze będą te jasne, takie jak biel, żółć, czy jasny brąz. Ciemne barwy dodatkowo optycznie pomniejszą pomieszczenie. Jeśli chodzi o materiały to warto jest stawiać na lekkie drewno, cienkie blaty, a z rezygnować z kamienia.

Do małej kuchni nie należy nic wstawiać w ramach dekoracji, np. na parapecie. Lepiej jest na nim postawić akcesoria kuchenne (np. pudełka śniadaniowe), a kwiaty czy inne przenieść do pokoju dziennego lub sypialni.